Ana Sayfa
Makaleler
Depo Resimleri
Hizmetlerimiz
Belgelerimiz
Referanslarımız
İletişim
     
 

HİZMETLERİMİZ

 - Su deposu temizlik ve dezenfektesi
 - Her türlü su deposu imalat, satış, montaj
 - Havuz temizliği ve bakımı, havuz kimyasalları
 - Kumlama, ıslak kumlama, epoxi boya
 - Fuel Oil depolarının içme suyuna dönüşümü
 - Beton depo tamiri, kaçakların önlenmesi, izolasyon, seramik kaplama
 - PVC Membran kaplama, çatı, teras izolasyonu
 - Evsel arıtma, endüstriyel arıtma, su yumuşatma
 - Hidrofor satış, montaj

SU DEPOSU TEMİZLİK VE DEZENFEKTESİNDE DÜNYANIN EN İYİ HİZMETİ!

   Firmamızın ilk amacı su deposu kullanıcılarına yılda bir kez su depolarının temizlenmesinin gerekliliğini anlatabilmektir. Su depoları bodrum katında yada kazan dairesinde olduğu için unutulmakta ve temizliği ihmal edilmektedir. 16 sene hatta 30 sene deposunun temizlenmediğini hatırlayan müşterilerimize hizmet verdik. Su depolarından çıkan ilginç maddelerin teşhir edildiği bir stand oluşturduk. Su deposunu temizletmeyerek, ne kazandığınızı biliyor musunuz? Depo içi kaplamalarda, içme suyu test sertifikalı malzemelerin kullanılmaması su içerisine istenmeyen toksinlerin geçmesine neden olmaktadır. Temizlenmeyen depo hijyenden uzak, bulanık ve kokulu bir su sağlamaktadır. Metal depolarda oluşan tabakaları kuvvetli bir şekilde söken asidik malzemeler vardır. Ama bu malzemeler temizlik esnasında metali koruyan tabakayı da kaldırdığı için uygun olmadığını düşünüyoruz. Mühendisler odasının korozyon isimli kitabında bu konuda yeterli bilgi bulunmaktadır. Tesisat ve hidraforun eski ve bakımsız oluşu su kalitesini iyice düşürmektedir. İlerleyen günlerde daha detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.
 

TEMİZ SUYUN TEMİZ DEPODAN KULLANIMININ MÜMKÜN OLDUĞUNU BİLEN ZİYARETÇİLERİMİZE  VE  SU DEPOLARI HAKKINDA
BİR ŞEYLER MERAK EDENLERE  MERHABA

 

            Adım Zafer Altınyay.İşletme fakültesi mezunuyum.43 yaşındayım.1992 senesinden beri fuel oil depoları temizlik işleri ile uğraşmaktayım.Bu güne kadar 2000 civarında yakıt deposu ve 4500 adete yakın su deposu temizlik, boyama işi bitirdik.Bu işlerin hiç bir tanesinde önden kapora avans istemedik.İşimizi teslim edip beğendirdik.Ödemeyi ondan sonra kabul ettik.Referansımız daima işimiz olsun istedik.


            Bu sayfada su deposu, tesisat, yapı kimyasalları,izolasyon,kaplama,hidrofor, pvc membran ile ilgili   bilgiler bulacaksınız. Teorik bilgileri pratik yaparak pekiştirip,yılların tecrübesiyle kaynaştırıp sizlere ışık tutmasını  düşünerek paylaşmak istedik


            SU DEPOSU NEDEN KİRLENİR,NASIL TEMİZLENİR ?


            Su depoları,su şebekeden taşınırken,binanızda olumsuz şartlardan,dezenfeksiyon yan ürünlerinden,depo içi kaplamalardan,su içindeki demir, mangan, kireç gibi kimyasalardan zamanla kirlenir.Temizlik esnasında uygun kuvvette su jeti kullanılmalıdır. mangan ,demir ,yosun ,kireç gibi kimyasal kirlilik tabakasına yol açan tabakaları çözen su deposu temizliği için üretilmiş ürünlerin kullanılması sağlıklı  sonuç verir.Ekip ve ekipmanın hijyeni,tulumların kullan at türü olması maske bone çizme temizliği önemlidir.Temizlik kimyasalı kanalizasyondan karıştığı doğal hayatı tahrip etmemeli, bitkilerin üstüne boşaltılsa bile onları kurutmamalı, soldurmamalıdır.


Çevre temizliğine önem verilmeli iş bitiminde depo kullanıcılarına doğru kullanım kılavuzu,gelecek dezenfekte tarihi,tesisat,deponun genel durumu,hakkında yazılı bilgi verilmelidir.


            SİYAH SACDAN YAPILAN METAL DEPOLAR.KUMLAMA VE EPOKSİ BOYA NE DEMEKTİR?


            Kumlama paslı yada içme suyu test raporu olmayan solventli boyaların yüzeyden temizlendiği en etkili metoddur.Yüzeyi temizlerken aynı zamanda boyanın çok iyi tutunabileceği zımpara gibi pürüzlü bir zemin hazırlar.Kum raspasıda denen bu yöntem yüksek basınçlı komresörün kum taneciklerini temizlenecek yüzeye muazzam bir hızla püskürtmesiyle yapılır.Kumlama sonrası kum yerden toplanır,yüzey süpürülür ve ondan sonra boyaya geçilir.


            Epoksi boya içme suyu ile teması onaylanan cinsten olmalı, raporları mutlaka incelenmelidir.Özellikle yabancı ülkelerde içme suyu raporları almak son derece zordur.Epoksi boya karıştırıcı ile iyice karıştırılmalı,uygun rulo ile tatbik edilmelidir.Air less dediğimiz havasız sprey sıkıştırmak sureti ile boyayı yüzeye uygular. İyi bir yöntemdir.Elektrikli olanları pratiktir ama gücü içme suyu test raporları alabilen solventsiz epoksileri püskürtmeye yetmez.


            BETON DEPO,HAVUZ,YÜZME  HAVUZU, TERAS, ÇATI YALITIMI SERAMİK KAPLAMA PVC MEMBRAN


            Beton depoları boyamak son derece itina ister.Kaplama arkasından yürüyecek nem işi kısa sürede bozar.Beton için çimento esaslı malzemeler daha uygun olur diye düşünüyoruz.Beton su deposu izolasyonu için üretilmiş sürülerek uygulanan malzemeler son derece verimlidir.Deponun inşasına,hacmine ve derinliğine  göre malzeme seçilmelidir.Kenar köşeler pahlanmalı,alkali dayanımı yüksek filelerle desteklenmelidir.Seramik seçiminde su geçirim katsayısı ve ebat önemlidir.Derz dolgusunun içme suyu test raporları olmalı kimyasallara dayanımı incelenmelidir.


            Beton depolarda pvc membran uygulaması oldukça verimlidir.Membranın içme suyuna uygun olanları seçilmeli pvc membran kenar köşelere uygun çıtalarla  tesbit edilmelidir.İşçilik düzgün zeminde yapılırsa uzun ömürlü olur.


            Çatı ve teraslarda, gelişen teknoloji ve kaynak robotu kullanımı, son derece kaliteli hizmetleri beraberinde getirmiştir.
U.V dayanımlı,esneme kabiliyeti yüksek,ek yerlerinden problem çıkarmayan ürünler piyasada kalitesini kanıtlamıştır.


            FUEL OİL DEPOLARININ İÇME SUYU DEPOSUNA DÖNÜŞTÜRÜLMESİ?


            Firmamız bugüne kadar 1-1000 ton arasında çok sayıda fuel oil deposunu bahçe sulama ve içme suyu deposuna dönüştürmüş, kumlayıp boyamıştır.İşin garantisi, iş bitiminde su içildikten sonra, yönetimin istemesi halinde suyun analizi sonucunda   ödeme yapılmasıdır.Fuel oil deposu boşaltıldıktan sonra depo içi talaşla raspalanır.Mazotlanır ve sıyrılır.Yağ sökücü ile fırçalanıp,220 bar su jeti ile yıkanır.Kurutulup kumlama yapılır.kumlamadan sonra epoxi boya ile iki kat boyanır.

 

SU DEPONU TEMİZLET, SAĞLIKLI VE UZUN DEVAM ET!
SU DEPONUZ BERRAK, İÇİNİZ FERAH OLSUN!
TEMİZ DEPO = TEMİZ SU!
SU DEPONUZU TEMİZLETMEYEREK, NE KAZANIYORSUNUZ?

   

Bazı Müşterilerimiz Boya üstündeki kahverengi siyah tabakanın çıkmasını, boyanın yıllar evvel ki görünümüne kavuşmasını istemektedir. Bunun için Mekanik temizlik su jeti yeterli olmaz. Kimyasal desteği ile bu iş yapılır. Resimde görülen ortadaki metal kolon fırçalanıp, 220 bar su jeti ile iki sefer yıkandı diğer metal yüzeyler ise kimyasal malzeme uygulamasından sonra 1 sefer yıkandı. Sonuç ortada!

Kullanılan ürün asidik malzeme olmayıp biyolojik parçalanabilme özelliğine sahiptir. Uygulayıcıya, kullanıcıya, doğal hayata zararı yoktur.

   

 KİMYASAL TEMİZLİKTEN ÖNCE

 KİMYASAL TEMİZLİKTEN SONRA

 
 

Copyright 2006 - 2011 www.temizdepo.com 

Web Tasarım MCE Tasarım